Pro klienty

Abyste byli co nejlépe informování a věděli jak postupovat připravili jsem pro Vás souhrn, díky kterému se dobře zorientujete a budete vědět co vás čeká.

 • Jaké podklady potřebujete

  Co je třeba přinést na první návštěvu

  Lékařský poukaz na pomůcku

  Poukaz musí být platný, což znamená, že ho musíte uplatnit do tří měsíců od jeho vystavení. Uplatnění poukazu znamená, že navštívíte naše pracoviště, kde vám pomůcku vyrobíme a přizpůsobíme.

  Poukaz může předepsat lékař se specializací v ortopedii (ORT), chirurgii (CHR), rehabilitaci (REH), neurologii (NEU) nebo ortopedické protetice (ORP).

  Kód pomůcky

  Na poukazu naleznete kód, který specifikuje typ ortopedické pomůcky, kterou potřebujete. Kompletní seznam kódů a odpovídajících pomůcek naleznete zde.

 • Proces schvalování

  Jak zrychlit schvalovací proces u pojišťovny

  Přesnost údajů na dokumentech

  Před odesláním dokumentů na pojišťovnu si pečlivě zkontrolujte, že všechny údaje na lékařském poukazu i na žádance jsou správné a shodné. Důležité je, aby razítka a jméno lékaře byly na všech dokumentech identické. Správné a konzistentní údaje pomáhají zrychlit schvalovací proces, takže na výrobu a doručení pomůcky nebudete čekat déle, než je nezbytně nutné.

  Schvalovací proces pojišťovny

  Všechny potřebné dokumenty včetně předkalkulace, kterou vystavíme Vám vystavíme, se zasílají na příslušnou pojišťovnu. Revizní lékař zde dokumenty posoudí, což může trvat až 30 dní. Ve většině případů je však pomůcka schválena dříve. Podrobnosti o schvalovacím procesu a předpokládaném čase můžete získat přímo od vaší pojišťovny.

  Výroba pomůcky bez poukazu

  Pokud nemáte lékařský poukaz, můžete si ortopedickou pomůcku nechat vyrobit na základě lékařské zprávy, která doporučuje její aplikaci. V tomto případě však hradíte náklady na pomůcku zcela sami.

 • Od výroby po převzetí

  Proces výroby, zkoušky a převzetí ortopedické pomůcky

  Schválení pojišťovnou a výroba

  Jakmile vaši pomůcku schválí zdravotní pojišťovna, provedeme potřebné otisky (pokud už nebyly připraveny dříve). Výroba poté trvá obvykle 2 až 4 týdny, v závislosti na složitosti pomůcky a výrobního procesu.

  Zkouška a převzetí

  Po dokončení výroby vás kontaktujeme a domluvíme si termín pro zkoušku pomůcky. Během zkoušky provedeme jakékoli potřebné úpravy, aby pomůcka byla co nejpohodlnější a plně funkční. Je nutné, aby jste se zkoušky zúčastnili osobně, abychom zajistili, že pomůcka vám dokonale sedí.

  Po úspěšné zkoušce vám pomůcku předáme k užívání.

 • Co vás čeká v budoucnu

  Rehabilitace a eventuální úpravy

  Pravidelná rehabilitační péče

  Nyní, když máte svou ortopedickou pomůcku, bude součástí vaší léčby pravidelná rehabilitační péče, aby se maximalizovaly její přínosy.

  Úpravy a opravy pomůcky

  Pokud dojde ke změně ve vašem tělesném stavu, pokud je pomůcka poškozena, nebo pokud způsobuje otlaky, měli byste požádat o její úpravu nebo opravu.

  Žádost může podat jak ošetřující lékař, tak vy sami. Lékař může vystavit nový poukaz, nebo si můžete úpravy hradit sami.

  Náklady na úpravu nebo opravu nemusí být plně hrazeny vaší pojišťovnou. V takovém případě se na nákladech podílíte až do výše 25 % z celkové ceny pomůcky.

  (Tento proces je podle typu pomůcky)

Obecný postup pro získání pomůcky

Díky tomuto detailnímu postupu budete vědět co váš čeká a na co se připravit. Doporučujeme Vám nás před každou návštěvou kontaktovat a domluvili si termín. Tím zrychlíte celý proces schvalování, výroby pomůcky a ušetříte svůj čas.

Protetika

Připravujeme protézy na míru pro chybějící částí těla s optimální funkčností a pohodlím.

více informací

Ortotika

Připravujeme ortézy na míru na potřebnou části těla pro nejlepší možnou podporu a funkčnost

více informací

Kalcetoika

Na míru zhotovujeme ortopedické vložky či obuv pro korekci a kompenzaci nohou.

více informací

Objednejte se

Otevřete dveře k bezstarostnému pohybu, my se postaráme o zbytek.

Objednat se

Neváhejte nás kontaktovat

Nevíte si s něčím rady nebo nemůžete najít potřebné informace? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme, jak to bude v našich silách.

387 311 727
cto@technickaortopedie.cz

Riegrova 1811/3, 370 České Budějovic

Pondělí
7:00 - 15:00
Úterý
7:00 - 15:00
Středa
7:00 - 16:00
Čtvrtek
7:00 - 15:00
Pátek
7:00 - 14:00