PROTETIKA

V protetice se zabýváme individuálním zhotovením protetického vybavení pro horní a dolní končetiny. Pomůcky umožnují nahradit funkci ztracené nebo nevyvinuté končetiny. Protetické vybavení je zcela individuální a dobu vhodné aplikace je potřeba konzultovat s lékařem a ortotikem-protetikem dle zdravotního stavu pacienta.

PRO KOHO JE PROTETIKA URČENA

Našimi klienty jsou osoby s vrozenou vývojovou vadou nebo po amputaci končetiny. Zaměřujeme se na včasnou indikaci a zhotovení vhodného protetického vybavení, které našim klientům umožní návrat do běžného života a zvládnutí běžných denních činností. 

POSTUP PRO ZÍSKÁNÍ PROTETICKÉHO VYBAVENÍ

Prvním krokem k získání protetického vybavení je návštěva našeho protetického pracoviště. Tam proběhne konzultace zdravotního stavu pacienta a návrh vhodné pomůcky s jedním z našich ortotiků-protetiků.
Při té příležitosti si klient zjedná další schůzku, během níž se dají dohromady všechny podklady, které jsou k výrobě pomůcky potřeba. Po získání měrných podkladů přijde na řadu individuální zhotovení zkušební pomůcky. Teprve poté, co si klient pomůcku osobně vyzkouší a schválí, přijde na řadu vyhotovení finálního vybavení.

S nově získanou pomůckou se u nás naučíte základní dovednosti potřebné k používání pomůcky při běžných činnostech. Indikace protézy závisí na míře pohybové aktivity a zaměstnání klienta – je vyrobena tak, aby pacientovi co nejvíce vyhovovala.

Indikace protézy závisí na míře pohybové aktivity a zaměstnání klienta – je vyrobena tak, aby pacientovi co nejvíce vyhovovala.

CHCETE VĚDĚT VÍCE PODROBNOSTÍ?

Nenašli jste, co jste hledali? Více o protetických postupech, protézách či onemocněních se dozvíte kliknutím na jednotlivé části těla.

Křestní jméno
E-mail
Zpráva
Formulář byl úspěšně odeslán!
Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkontrolujte prosím znovu všechna pole formuláře.

Nejste si s něčím jistí pomůžeme Vám

Postupy a řešení různých dokumentací jsou někdy komplikované. Abyste všemu rozuměli, připravili jsme pro Vás schéma celého procesu krok za krokem. Pokud se budete chtít o čemkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.
Ukázka procesu

Pondělí7:00 – 15:00
Úterý7:00 – 15:00
Středa7:00 – 16:00
Čtvrtek7:00 – 15:00
Pátek7:00 – 14:00

387 311 727
cto@technickaortopedie.cz
Riegrova 1811/3, 370 České Budějovic

Domov
Klient
Kontakt
Přejít nahoru