Ortotika

Ortotika se zabývá nahrazením ztracené nebo poškozené pohybové funkce těla a korekcí vad pohybového a nosného aparátu (např. páteře). Ortéza je na tělo aplikovaná pomůcka, která má za úkol nahradit ztracenou funkci končetiny. Ortotické vybavení jsou individuálně vyráběné pomůcky pro pacienty.

PRO KOHO JE Ortotika URČENA

Našimi klienty jsou osoby s vrozenou vývojovou vadou (např. DMO, pes equinovarus), nebo s poruchami neurologického (CMP, paréza peroneálního nervu) a ortopedického charakteru (varozita, valgozita kolen, ruptura křížového vazu kolene).

POSTUP PRO ZÍSKÁNÍ ORTOTICKÉ VYBAVENÍ

Prvním krokem k získání ortotické pomůcky je návštěva našeho protetického pracoviště, kde proběhne konzultace ohledně zdravotního stavu a vhodné pomůcky s jedním z našich ortotiků-protetiků. S ním si následně domluvíte další návštěvu na pracovišti, která slouží k získání měrných podkladů (fyzické parametry apod.) k výrobě pomůcky. 

Po získání měrných podkladů probíhá individuální zhotovení zkušebního prototypu pomůcky, který si k nám přijdete vyzkoušet a po úspěšné zkoušce je na řadě vyhotovení finálního vybavení. S nově získanou pomůckou se u nás naučíte, jak pomůcku správně používat.

Ortotická pomůcka je indikována lékařem s cílem zlepšení pohybových funkcí, které byli sníženy vlivem diagnózy, onemocnění pohybového aparátu.

CHCETE VĚDĚT VÍCE PODROBNOSTÍ?

Připravily jsme pro Vás podrobnější popisy jednotlivých případů, které se v ortotice nejčastěji objevují.

Křestní jméno
E-mail
Zpráva
Formulář byl úspěšně odeslán!
Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkontrolujte prosím znovu všechna pole formuláře.

Nejste si s něčím jistí pomůžeme Vám

Postupy a řešení různých dokumentací jsou někdy komplikované. Abyste všemu rozuměli, připravili jsme pro Vás schéma celého procesu krok za krokem. Pokud se budete chtít o čemkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.
Ukázka procesu

Pondělí7:00 – 15:00
Úterý7:00 – 15:00
Středa7:00 – 16:00
Čtvrtek7:00 – 15:00
Pátek7:00 – 14:00

387 311 727
cto@technickaortopedie.cz
Riegrova 1811/3, 370 České Budějovic

Domov
Klient
Kontakt
Přejít nahoru