Kalceotika

Kalceotika se zabývá korekcí a kompenzací různých druhů deformit v oblasti nohy. Obvykle za pomocí individuálně zhotovených ortopedických vložek nebo obuvi.
Je určena pro pacienty s deformitou nebo defektem nohy (např.: plochonozí, špatné postavení kotníku, dekubity způsobené syndromem diabetické nohy, rozdílná délka končetin atd.).

Ortopedické vložky

Úkolem ortopedických vložek je snaha o co nejlepší anatomické postavení nohy ve stoje a simulace správné funkce klenby nohy v pohybu.

Ortopedické vložky pro diabetiky

Ortopedické vložky pro diabetiky jsou tvořené z několika měkkých vrstev materiálu a je u nich možnost odlehčení jednotlivých části chodidla z důvodu vznikajících defektů (dekubitů).

Ortopedické vložky jako kompenzace za chybějící prsty nebo přednoží

Tento typ ortopedických vložek slouží jako výplň za chybějící část nohy a zabraňuje tak deformaci obuvi při chůzi. Tento typ vložek se využívá v případě, že není možné nebo není doporučené řešit problém proteticky.

Ortopedické vložky aktivní (proprioreceptivní)

Ortopedické vložky s proprioreceptivním stimulací umožnují správný vývoj dětské nohy, kompenzují deficit nohy, korigují a upřesňují deformitu nohy a zlepšují držení těla.

Ortopedická obuv

Ortopedická obuv je individuálně zhotovená obuv, zhotovována ke korekci vad nohou.

Křestní jméno
E-mail
Zpráva
Formulář byl úspěšně odeslán!
Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkontrolujte prosím znovu všechna pole formuláře.

Nejste si s něčím jistí pomůžeme Vám

Postupy a řešení různých dokumentací jsou někdy komplikované. Abyste všemu rozuměli, připravili jsme pro Vás schéma celého procesu krok za krokem. Pokud se budete chtít o čemkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat.
Ukázka procesu

Pondělí7:00 – 15:00
Úterý7:00 – 15:00
Středa7:00 – 16:00
Čtvrtek7:00 – 15:00
Pátek7:00 – 14:00

387 311 727
cto@technickaortopedie.cz
Riegrova 1811/3, 370 České Budějovic

Domov
Klient
Kontakt
Přejít nahoru